fbpx
Извршна канцеларија
pngГлобално истражување за претприемништвоpatpatПат кон кариераОпштествена одговорност на претпријатијаDear West

mjnЈоана Јакимовска, помлад соработник на проект
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+ 389 2 3088 972

Родена е на 29.01.1992 година во Скопје. Своето образование покрај Македонија го стекнала во САД и Австралија каде што дипломирала на Универзитетот Викторијa. Има претходно работно искуство во приватниот сектор во Австралија и Македонија. Од март 2017 работи во МРФП на позицијата Помлад соработник на проекти.